روان شناسی تربیتی

روان‌شناسی تربیتی یکی از حوزه‌های جذاب روان‌شناسی است که در ابتدای شکل‌گیری روان‌شناسی علمی بدرخشید ،به گونه‌ای که نخستین شخصیت‌های برجسته روان‌شناسی به طور عمده در قلمرو روان‌شناسی تربیتی به آموزش و پژوهش پرداخته اند. از زاویه دیگر روان‌شناسی تربیتی بیش از هر حوزه دیگری وفادار به معیارهای تجربی و علمی بوده است .

در روان‌شناسی تربیتی موضوع‌هایی همچون یادگیری ،آموزش ، انگیزش در کلاس درس ، مدیریت کلاس ،راهبردها، و شیو‌ه‌های آموزشی هر موضوعی که در خصوص آموزش باشد ، طرح می‌گردد.

به موازات دستاوردهای پژوهشی ،جهت آموزش هدفمند و اثر بخش کتاب‌هایی تالیف گردید. در کشور ما استادان برجسته ای همچون دکتر علی‌اکبر سیف اقدام به تالیف “روان‌شناسی پرورشی” نموده اند.

اثر حاضر که به وسیله سه تن از اساتید دانشگاه پیام نور تالیف گردید دارای دوازده فصل است. از این کتاب میتوان برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد استفاده کرد. روزآمدی،استفاده از آخرین دستاوردهای پژوهشی،بومی نگری و خودآموز بودن از ویژگی‌های برجسته کتاب حاضر است .

از وجوه متمایز دیگر این کتاب فصل دوازدهم آن است که به اصول تربیت و تحلیل روان‌شناختی آن از دیدگاه اسلام اشاره دارد. جهت تکمیل فرآیند آموزش در آخر هر فصل خودآزمایی آمده است.

این کتاب در شهریور۱۳۹۵ برای نخستین بار بوسیله انتشارات دانشگاه پیام نور به چاپ رسیده است .

نظرات کاربران
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.